Ułatwienia dostępu

BUDUJEMY NOWE WARSZTATY - Nr konta bankowego budowy WTZ 94 8667 0003 0003 5510 2000 0150

wigiliaTo było wspaniale sobotnie popołudnie 😊
Dzięki #FundacjaBiedronki mogliśmy uczestniczyć w programie #AkcjaKolacja dla seniorów. Było nam niezmiernie miło gościć Państwa w Naszym "Światełku"😁,Było nas ,aż 100 osób seniorzy oraz niepełnosprawni z rodzicami.Grant na nasze spotkanie to kwota 10 tysięcy złotych ,za które serdecznie dziękujemy. 
Dziękujemy Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak za wspaniały prezent, dzięki któremu przez długi czas będziemy mogli wracać do dzisiejszego wieczora♥️Dziękujemy Panu Marcinowi Jurdze oraz Ojcu Pawłowi za obecność i wspaniałe życzenia 😍
Dziękujemy Restauracja "Poemat" za przepyszne jedzenie 😍
Dziękujemy  Sklepikowi Pani Bobowskiej z Nowej Wsi za napoje,owoce i inne produkty spożywcze oraz za słodkie upominki dla gości 
Dziękujemy Pani Magdalena Sforek za umilanie czasu przepiękna muzyką oraz Grupie Mozaika🤩 za atrakcje animacyjne
 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszej uroczystości 
 
Wesołych świąt
 
Akcja Kolacja Fundacja Biedronki Logo

 

15 próba

WSPIERAJ "ŚWIATEŁKO"

Rozlicz swój PIT. Przekaż 1,5 %

na Stowarzyszenie "Światło Nadziei"  przy którym działaja nasze warsztaty.

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalność  naszego "Światełka" wspierasz Warsztaty Terapii Zajęciowej  w Kościanie . Udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

 

 DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE

https://www.iwop.pl/serwis-podatkowy/

do stronki Inny świat Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Światło Nadziei"  pozyskało fundusze na zrealizowanie  IX Wielkopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych "INNY ŚWIAT JEST TU". Wernisaż podsumowujący projekt odbył się 30 listopada 2022 w Kaplicy Poewangelickiej w Śmiglu. 

 

projekt dbam o siebieStowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Światło Nadziei" realizuje w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kościanie projekt „Dbam o siebie”współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Projekt realizowany jest na podstawie Innowacji Społecznej „Fuksjowa Lady”. Adresowany jest do osób niepełnosprawnych ze szczególnym wskazaniem na kobiety. Ma uczyć samodzielności w higienie intymnej. W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kościanie uczestniczą w nim także mężczyźni. Projekt realizowany od maja do listopada 2022.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia niezwyklego filmu o naszych WTZ. Film powstał w ramach dofinansowania z Programu KULTURALNI NIEPEŁNOSPRAWNI nr OS.524.2.30.2020 z Powiatu Kościańskiego. Niestety nie dane nam było spotkać się na żywo dlatego powstał pomysł fimu, aby udostępnić go szerszej publiczności.

Autorką filmu jest pani Katarzyna Perkowska

Informujemy, iż Powiat Kościański otrzymał grant w łącznej kwocie 303 141,49 zł na wsparcie:
- Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w kwocie: 173 506,50 zł
- Ośrodka Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w kwocie: 63 218,43 zł
- Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w kwocie: 16 200,00 zł
- Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Światło Nadziei” w kwocie: 50 216,56 zł

w ramach Projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.2.2 Usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe oraz pozakonkursowe w zakresie epidemii COVID-19 w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

pdf2

Podglądamy dziś pracownię doradztwa zawodowego:) Co tam się wyprawia, a jak przyjemnie pachnie :)

  • warsztat
  • warsztat2
  • warsztat3