Ułatwienia dostępu

nazwa

BUDUJEMY NOWE WARSZTATY - Nr konta bankowego budowy WTZ 94 8667 0003 0003 5510 2000 0150

wigiliaW sobotę 16 grudnia 2023 odbyła się Wigilia w naszym "Światełku". Dzięki grantowi w wysokości 10 tysięcy od Fundacji Biedronka mogliśmy wziąć udział w Akcji Kolacji. Z naszego zaproszenia skorzystali seniorzy spoza stowarzyszenia jak i nasi członkowie z niepełnosprawnością i ich rodzice. Wigilia odbyła się w restauracji Poemat w Śmiglu. 
 
Akcja Kolacja Fundacja Biedronki Logo

1,5%WSPIERAJ "ŚWIATEŁKO"

Rozlicz swój PIT. Przekaż 1,5 % na stowarzyszenie "Światło Nadziei"  przy którym działania nasze warsztaty
https://www.iwop.pl/serwis-podatkowy/

DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!
Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalność  naszego "Światełka" wspierasz Warsztaty Terapii Zajęciowej  w Kościanie . Udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

do stronki Inny świat Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Światło Nadziei"  pozyskało fundusze na zrealizowanie  IX Wielkopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych "INNY ŚWIAT JEST TU". Wernisaż podsumowujący projekt odbył się 30 listopada 2022 w Kaplicy Poewangelickiej w Śmiglu. 

 

projekt dbam o siebieStowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Światło Nadziei" realizuje w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kościanie projekt „Dbam o siebie”współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Projekt realizowany jest na podstawie Innowacji Społecznej „Fuksjowa Lady”. Adresowany jest do osób niepełnosprawnych ze szczególnym wskazaniem na kobiety. Ma uczyć samodzielności w higienie intymnej. W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kościanie uczestniczą w nim także mężczyźni. Projekt realizowany od maja do listopada 2022.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Światło Nadziei” w Śmiglu informuje, że otrzymaliśmy dotację z Gminy Śmigiel na wsparcie realizacji zadania publicznego na 2022 r. w zakresie polityki społecznej obejmujące pomoc w rehabilitacji fizycznej, społecznej i psychicznej osób niepełnosprawnych – „Nadzieja w rehabilitacji”.

Z rehabilitacji będą mogły skorzystać osoby niepełnosprawne a w szczególności dzieci  i młodzież z gminy Śmigiel, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie  o stopniu niepełnosprawności i wymagające rehabilitacji.

Zapraszamy osoby wymagające rehabilitacji do składania wniosków o objęcie tą formą pomocy. - WNIOSEK DO POBRANIA

Wnioski można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Kościańska 1, w terminie do 11.01.2022 r. u Moniki Hertmanowskiej w godzinach: poniedziałek -piątek: 8.00-15.00.

Dodatkowe informacje tel. 697 138 713

O skierowaniu na rehabilitację decydować będzie kolejność zgłoszeń.